آموزش مرحله به مرحله نحوه پایین آوردن فشار پکیج

چرا فشار پکیج بالا می رود و پایین آوردن فشار پکیج چگونه است؟ آیا این موضوع موجب آسیب به عملکرد پکیج دیواری می شود؟ برخی اوقات پیش می آید که در زمان پر کردن آب سیستم و راه‌ اندازی پکیج، فشار پکیج خیلی بالا رفته و بیش از حد استاندارد می شود. بدین معنی که عقربه فشار سنج، عددی بالا تر از ۲ را نمایش می دهد که این وضعیت، موجب بروز ایراداتی در نحوه کارکرد پکیج خواهد شد. در این حالت، نیاز است تا بدون فوت وقت در خصوص پایین آوردن بار پکیج اقدام نمایید تا مشکلات به وجود آمده برطرف گردد. شهروندان عزیز مشهدی می‌توانند پس از خرید پکیج، از خدمات پس از فروش ایران رادیاتور مشهد استفاده کنند.

روش اول پایین آوردن بار پکیج

افزایش فشار پکیج به دلایل متعددی مانند نشتی شیر پرکن، ورود هوا به سیستم گرمایش، و بالا رفتن دمای آب اتفاق می‌ افتد. عقربه پکیج که به آن مانومتر هم گفته می شود، باید همواره فشاری بین ۱ الی ۲ داشته باشد. اگر این درجه، بنا به هر دلیلی از ۲.۵ الی ۳ فراتر برود، نیاز است تا آن را مورد بررسی قرار دهید. تنظیم فشار گاز پکیج ایران رادیاتور با پایین آوردن بار پکیج بوتان به جز ریزه‌ کاری‌ ها ساده، تفاوت چندانی ندارد. اما طریقه کم کردن فشار پکیج به چه صورت است؟

اولین روش پیشنهادی ما برای پایین آوردن فشار پکیج، به شرح زیر است:

  • مرحله اول: ابتدا نیاز است تا پیچ هواگیر یکی از رادیاتور ها را کاملا باز کنید. سپس، آب درون آن را تخلیه کرده تا فشار مانومتر کاهش پیدا کرده و به حد استاندارد برسد.
  • مرحله دوم: وقتی تنظیم فشار پکیج انجام شد، باید پیچ هواگیر را ببندید. همواره توصیه می‌ شود تا حوله خشک کن حمام را برای این پروسه انتخاب نمایید.

روش دوم پایین آوردن فشار پکیج

خوب است بدانید که به طور معمول سرویسکارها و تکنسین‌ های ماهر از این روش استفاده می‌ کنند. این روش چند مرحله کلی دارد که باید به درستی و با دقت انجام شود. این مراحل عبارتند از:

شیر ورودی به پکیج را ببندید.

نحوه پایین آوردن فشار پکیج

ابتدا نیاز است تا در خصوص بستن شیر ورودی آب سرد به پکیج اقدام نمایید.؛ باید از قسمت زیر پکیج (نه بخشی که روی دیوار است) شلنگ دوم از قسمت راست را چک کنید تا بفهمید که به کدام شیر خواهد رسید. این شیر در واقع، همان شیری است که ورودی آب سرد به پکیج را تامین می‌ کند.

این شلنگ در پکیج های ایران رادیاتور و دیگر پکیج ها دومین شلنگ از سمت راست است. با این حال، در برخی انواع دیگر مانند اپتما، بوتان و کالدا نخستین شلنگ از سمت راست ورودی آب سرد به پکیج خواهد شد. ناگفته‌ نماند که حتی اگر فلکه آب هم بسته شود کافی است؛ چرا که هدف نهایی این است که هیچ آبی وارد پکیج نشود.

یکی از شیرهای آب گرم مصرفی منزل را باز کنید.

نیاز است تا یکی از ورودی های آب گرم در خانه مانند حمام، دستشویی، آشپزخانه را باز کنید. اگر مرحله نخست را به درستی انجام داده باشید، طبیعتا شیر آب گرم قطع شده و هیچ آب گرمی نخواهد آمد. بدین ترتیب، اگر هیچ آبی نمی‌ آمد، شیر آب گرم را در همان حالت باز بگذارید و به سراغ گام بعدی بروید.

شیر پرکن پکیج را باز کنید.

در این مرحله، باید شیر پر کن پکیج را باز نمایید. پس از باز کردن شیر پر کن، فشار بار پکیج به سرعت به سمت شیر آب گرمی که باز گذاشتید می رود و تخلیه می گردد. در این مرحله، توصیه می شود که دست خود را روی شیر پر کن گذاشته و حرکت عقربه را تحت نظر داشته باشید تا مرحله بعدی را انجام بدهید.

نحوه پایین آوردن فشار پکیج

شیر پرکن را به خوبی ببندید.

در این مرحله، باید صبر کنید تا پایین آوردن فشار پکیج به خوبی انجام شود. هنگامی که عقربه دستگاه فشار نرمال و مورد انتظار را نشان داد، شیر پر کن را به خوبی ببندید. بستن شیر پر کن ضروری است و نبستن آن ممکن است دستگاه را با مشکلاتی مواجه کند.

شیر آب گرم را بسته و شیر ورودی آب سرد (شیر فلکه) را باز بگذارید.

شیر آب گرمی که باز گذاشتید را هم ببندید. سپس شیر ورودی آب سرد یا شیر فلکه را باز بگذارید. با این موارد به طور قطعی مشکل شما برطرف خواهد شد. چنانچه هنوز هم با مشکل افزایش فشار مواجه بودید، باید با کارشناسان این حوزه تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید.

پایین آوردن فشار پکیج در زمستان چگونه است؟

نحوه پایین آوردن فشار پکیج

به منظور کاهش فشار پکیج در زمستان، نیاز است تا چندین کار را انجام دهید. با باز کردن شیرهای رفت و برگشت رادیاتور، می‌ توانید جریان آب در سیستم گرمایشی را کنترل کنید و فشار را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. با تخلیه آب یکی از رادیاتورها تا زمانی که فشار به حد نرمال برسد، می‌ توانید فشار پکیج را به خوبی تنظیم نمایید‌. در این فرآیند، شیر هوا گیری رادیاتور را باز کرده و مقداری آب را تخلیه کنید.

همواره نیاز است که فشار پکیج را در حد مطلوب نگه دارید. به طور معمول، حداقل فشار پکیج باید بالای ۱.۵ بار باشد. برای اینکه فشار پکیج کمتر از این مقدار نشود، باید دقت کنید و در صورت لزوم، شیرهای رفت و برگشت رادیاتور را باز یا بسته کنید. بهتر است در انجام این فرآیند از کمک یک شخص دیگر نیز کمک بگیرید. یک نفر باید تخلیه آب رادیاتور را انجام دهد و شخص دیگر می‌ تواند مراقب عقربه فشارسنج پکیج و درجه آن باشد. این اقدام به حفاظت از سلامت و ایمنی شما و همچنین دقت بیشتر در انجام فرآیند کمک می‌ کند.

جمع بندی

برخی اوقات اتفاق می‌افتد که بار پکیج به طور ناگهانی بالا می رود و ما نمی دانیم برای رفع این مشکل چه کاری انجام دهیم. پایین آوردن بار پکیج باید انجام شود، چرا که ممکن است به دستگاه فشار اضافه وارد شود و پکیج را از کار انداخته یا دستخوش اختلال در عملکرد کند. با اجرای صحیح این روش‌ ها، می‌ توانید فشار پکیج را کاهش دهید و عملکرد سیستم گرمایشی خود را بهبود بخشید. با این حال، در صورتی که با مشکلات و ایرادات خاصی در فشار پکیج مواجه شدید، بهتر است با بهترین سرویسکار پکیج در مشهد یا شهر محل زندگی خود مشورت کنید.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.