پیش‌بینی کارشناسان از روند بیت‌کوین در نیمه دوم سال ۲۰۲۴

برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین باید عوامل مختلفی را مد نظر قرار داد. بر همین اساس کارشناسان نیز انتظارات متفاوتی از قیمت BTC دارند. به هر حال اکثر آن‌ها بر صعودی بودن روند قیمتی این رمز ارز در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ اتفاق نظر دارند.

می‌توان برای خرید و فروش بیت کوین از تحلیل‌های مختلف کمک گرفت؛ اما نباید فراموش کرد که بازار رمز ارزها می‌تواند تا حدی غیر قابل پیش‌بینی باشد؛ بنابراین توصیه می‌شود که معامله‌گران خود نیز بازار را به‌طور دقیق تحت نظر داشته باشند تا فرصت‌های کسب سود حداکثری و جلوگیری از زیان را از دست ندهند.

سال ۲۰۲۴، فرصت طلایی کسب سود از خرید و فروش بیت کوین

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان و سیستم‌های هوش مصنوعی، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. بر طبق ادعای متخصصان حوزه کریپتوکارنسی می‌توان انتظار داشت که قیمت Bitcoin تا آغاز سال ۲۰۲۵ به ۸۰ تا ۳۵۰ هزار دلار برسد. در دیدگاهی میانه‌گرا نیز می‌توان انتظار قیمت ۱۵۰ هزار دلاری این ارز را داشت.

بر همین اساس می‌توان گفت که کسب سود از خرید و فروش بیت کوین در سال جاری محتمل‌تر از سال پیش است؛ اما بر چه اساس ادعا می‌شود که قیمت Bitcoin در ۲۰۲۴ صعودی خواهد بود؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

هاوینگ (Halving) بیت کوین

هاوینگ (Halving) بیت کوین

در تاریخ ۱۹ آوریل (April) سال ۲۰۲۴ بیت کوین چهارمین هاوینگ خود را تجربه کرد. هاوینگ فرایندی است که در آن میزان پاداشی که به ماینرهای شبکه BTC‌ داده می‌شود به نصف کاهش می‌یابد. در هاوینگ این سال پاداش Bitcoin از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ کاهش پیدا کرد.

این مسئله در نهایت عرضه بیت کوین را کاهش داده و از ایجاد تورم در شبکه جلوگیری می‌کند. بدین شکل Bitcoin ارزش خود را حفظ کرده و ممکن است افزایش قیمت نیز پیدا ‌کند.

بررسی هاوینگ‌های قبلی نشان می‌دهد که در غالب موارد قیمت BTC پس از هر یک از این رویدادها افزایش یافته است. به‌طور کلی یکی از عواملی که صعودی بودن ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۴ را محتمل کرده هاوینگی است که در این سال اتفاق افتاد.

افزایش تقاضا برای خرید و فروش بیت کوین و احساسات بازار

روند کلی قیمت ‌Bitcoin از ابتدای ۲۰۲۴ تا این لحظه صعودی بوده است. بر همین اساس مقبولیت و محبوبیت این ارز در میان سرمایه‌گذاران خرد و کلان افزایش یافته است. در نتیجه می‌توان انتظار ورود سرمایه بیشتر به بازار این ارز و افزایش ارزش آن را داشت.

یکی دیگر از عوامل مهم تعیین کننده قیمت BTC احساسات یا همان شاخص‌های سانتیمانتال (Sentimental) بازار است. اشاره کردیم گه هاوینگ Bitcoin در سال ۲۰۲۴ اتفاق افتاد. هاوینگ به‌طور معمول در طولانی مدت منجر به رشد قابل توجهی در قیمت بیت کوین شده است. همین مسئله توجه خریداران را به سمت BTC جلب کرده و تمایل آن‌ها برای سرمایه‌گذاری در آن را افزایش داده است.

BTC، همچنان ارزشمند

هاوینگ (Halving) بیت کوین

از ابتدای عرضه تا کنون، روند کلی تغییر قیمتی Bitcoin صعودی بوده است. این مسئله دلایل متعددی داشته و یکی از آن‌ها کنترل عرضه کوین‌ها در شبکه بوده است. BTC به شکلی طراحی شده که با هاوینگ‌هایی منظم عرضه را کاهش داده، از تورم جلوگیری کرده و ارزش خود را حفظ می‌کند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها و در دیدگاهی میانه‌گرا می‌توان انتظار داشت که ارزش بیت کوین تا انتهای ۲۰۲۴ به ۱۵۰ هزار دلار برسد.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.